Niezapomniane dziecięce party

Urządzanie przyjęcia, pikniku lub imprezy dla dzieci zawsze jest wyzwaniem. Dzieci są krytycznymi odbiorcami, szczerze wyrażają swoje opinie i łatwo się nudzą, więc potrzebują ciągłych nowości. Przygotowanie dla nich atrakcji wymaga więc kreatywności. Jednak jest jedna rzecz, która cieszy wszystkie dzieci na całym świecie, niezależnie od ich wieku – lody! Zwykłe lody mleczne, sorbety oraz płynna granita, będą wspaniałym uzupełnieniem każdej imprezy!

Wypożycz urządzenie

Najdroższym elementem każdego wypożyczanego sprzętu jest osoba do jego obsługi. O ile kręcenie waty cukrowej wymaga pewnej wprawy, a fontanna czekoladowa zakłada konieczność zakupu dużej ilości specjalnej czekolady do fontann oraz jej prawidłowego rozpuszczenia, o tyle granitory oraz maszyna do sorbetów nie są specjalnie trudne w obsłudze. Nie musimy więc wynajmować osoby do obsługi sprzętu. Potrzebujemy tylko półproduktów, które możemy przygotować wcześniej oraz dostępu do prądu. Słodycze zawierające dużo cukru, a także alergeny jak mleko, kakao lub jajka, mogą nie być odpowiednie dla każdego dziecka. Nie ma nic smutniejszego niż maluch, który przeżywa rozczarowanie, że nie może otrzymać deseru, którym częstują się wszyscy naokoło. Wypożyczając granitor lub maszynę do sorbetów możemy mieć całkowitą kontrolę nad użytymi składnikami i dostosować je do każdego uczestnika naszego przyjęcia.

Jak działa granitor?

Granitory są urządzeniami wielkości dużego ekspresu do kawy. Zawierają jedną, dwie lub trzy komory o objętości do 12 litrów. Przed umieszczeniem płynu w komorze należy go odpowiednio przygotować. Popularnym rozwiązaniem jest zakup syropu a następnie rozcieńczenie go wodą. Po włączeniu urządzenia, ciecz jest stopniowo schładzana do kilku stopni, co sprawia, że woda zaczyna zmieniać się w lód. Wypożyczenie dużego urządzenia nie jest specjalnie drogie, a koszty półproduktów są niezwykle niskie w stosunku do uzyskanego efektu. Duży granitor pozwala przygotować kilkadziesiąt porcji napoju w kilku smakach, który możemy rozlewać warstwami i uzupełniać kolorowymi słomkami oraz papierowymi parasolkami. Dobra wiadomość jest taka, że w jednej z komór możemy przyrządzić mrożoną kawę, która z pewnością ucieszy wszystkich dorosłych!

Pobudź wyobraźnię

Zaproponowanie dzieciom stworzenia własnego deseru jest idealnym rozwiązaniem na każde party. Wystarczy, ze przygotujemy mrożone owoce: banany, truskawki, pomarańcze, jagody czy gruszki, a także szereg mieseczek z rozmaitymi dodatkami. Przygotuj bitą śmietanę, rozmaite posypki, świeże owoce oraz kolorowe łyżeczki, a maszyna do sorbetów zrobi resztę!

Dzieci z pewnością zapamiętają wspaniałą zabawę przy sporządzaniu deseru marzeń, a dorośli – cudowny wypoczynek o smaku mrozonej kawy.