Drinki bezalkoholowe – bezpieczne dla kobiet w ciąży

Ciąża to dla wielu kobiet stan, w którym nie trzeba rezygnować ze wszystkich przyzwyczajeń. Oczywiście kobieta w ciąży musi zrezygnować z alkoholu, ale jednocześnie może się cieszyć smakiem swoich ulubionych drinków. Może je przygotować na bazie soków i syropów, jednak zdecydowanie łatwiejszym rozwiązanie jest sięgnięcie po drinki bezalkoholowe.

Drinki prosto ze sklepu

Wybierając się na zakupy po drinki bez alkoholu należy pamiętać, że największy ich wybór jest w sklepach z alkoholem oraz na stoiskach z alkoholami wysokoprocentowymi lub piwem. To właśnie tam umieszcza się gotowe drinki, oparte na alkoholu lub bez niego, aby w ten sposób ułatwić klientom znalezienie wybranego produktu.

O wyborze gotowych drinków bezalkoholowych decydują detale. Jednym z nich jest pojemność opakowania, w jakich sprzedaje się drinki bezalkoholowe. W plastikowej poręcznej butelce lub w papierowej puszce mieści się maksymalnie 400 ml gotowego produktu. Taka porcja w zupełności wystarczy do przygotowania dwóch drinków. Przygotowania, bowiem także drinki bezalkoholowe serwuje się w szklanych naczyniach.

Gotowe drinki wymagające dodatkowej oprawy

Drinki gotowe nie wymagają dodatkowych zabiegów przed podaniem, może za wyjątkiem ich schłodzenia. Jednak picie bezpośrednio z plastikowej butelki czy puszki nie wszystkim odpowiada, dlatego gotowe drinki bez alkoholu warto przelać do szklanek.

Drinków przed podaniem można nie chłodzić. Wówczas podaje się je w szklankach wypełnionych lodem. Dodatkowy efekt smakowy podkreśli plasterek owocu cytrusowego czy plasterek mięty. Także drinki bez alkoholu można podawać w szklankach o lekko oszronionych warstwą cukru krawędziach.

Najpopularniejsze smaki drinków

Wśród gotowych drinków bez alkoholu kilka smaków spotyka się najczęściej. Takimi drinkami jest mojito na bazie soku z limonki, który jest podkreślony słodkim posmakiem cukru trzcinowego i dodatkiem mięty, oraz pina colada, w której wyczuwalne jest połączenie słodkiego ananasa i mleczka kokosowego.

Większość drinków bez alkoholu wykorzystuje połączenie soków owocowych. Efekt pobudzający takich drinków uzyskuje się dzięki połączeniu soku z owoców cytrusowych, głównie z grapefruita i pomarańczy, ze słodkim sokiem z ananasa. To właśnie mieszanie wybranych smaków zapewnia efekt energetyzujący.

Ze względu na wysokie stężenie składników naturalnych gotowe drinki należy wstrząsnąć przed użyciem oraz podawać z lodem.

Artykuł powstał we współpracy z Bezalkoholowe.com