Ciekawe pomysły na wykorzystanie skrzynek

Niektóre przedmioty mogą zostać wykorzystane nie tylko do tego, do czego zostały przeznaczone. Dobrym przykładem mogą być prześcieradła, używane do przenoszenia trawy lub ręczniki, które zamacza się, by zrobić zimny okład. Podobnie jest jeśli chodzi o skrzynki na warzywa.

Niedrogie a przydatne

Jeśli chodzi o skrzynki plastikowe na warzywa ceny, to zależne są one od wielkości pojemnika oraz producenta. Najczęściej jednak nie przekraczają one pięćdziesięciu złotych za sztukę.

Skrzynie na warzywa i owoce służą do składowania. Wyposażone są najczęściej w otworki, które przepuszczają powietrze, wentylując w ten sposób produkty. Dzięki swojej budowie można łatwo postawić skrzynki na warzywa jedna na drugiej, bez strachu, że konstrukcja się załamie.

Pojemniki te to także komfort w transporcie. Wyposażone są w rączki, dzięki którym możemy wygodnie przenosić towary. Tak duża uniwersalność mimo tak niskiej skrzynki plastikowe na warzywa ceny – to dodatkowy atut.

Rusz głową

Nic dziwnego, że skrzynie na warzywa są używane także do składowania takich produktów jak pieczywo, ciastka, czy mięso. Są wystawiane także przy zbiórkach pożywienia dla osób ubogich. W domu bezsprzecznie przydaje się przy przenoszeniu drewna lub innego opału.

Powyższe przykłady wykorzystania skrzynek na warzywa są w miarę oczywiste. Wystarczy jednak użyć wyobraźni, by znaleźć dla nich dodatkowe zastosowane. W nowoczesnym designie pomieszczeń mogą służyć za stolik do kawy lub pufy. Troszkę ulepszeń i bach – nowe siedzenie.

Uprawy w skrzyni

Ciekawym patentem związanym ze skrzynkami na warzywa jest stworzenie tzw. podniesionych grządek. Potrzebujemy do tego drewnianego pudełka, do którego wsypujemy ziemię i zasiewamy warzywa, np. pomidory czy kapustę. Rozwiązanie to jest idealne dla osób, które chcą uprawiać warzywa, nie mając odpowiednich pól do przeznaczenia pod tą okoliczność. Wystarczy postawić na balkonie i tarasie skrzynie, napełnić ją glebą, zasiać rośliny i gotowe.

Sposób ten jest bardzo popularny w Anglii. Podniesione grządki to ogromna wygoda dla osób starszych lub z problemami reumatycznymi. Pielenie, sadzenie i praca przy warzywach bez zginania się – nic dziwnego, że jest to coraz bardziej atrakcyjne rozwiązanie.

Jak widać, sposobów na wykorzystanie pojemników na warzywa jest od groma. Wszystko zależy od pomysłowości.