Zdrowie w płynie – soki

Już nasze babki wiedziały, że soki owocowe i warzywne są bardzo zdrowe i, że warto je pić codziennie. Taki napój działa jak bomba witaminowa, dzięki której będziemy mieć bardzo dużo energii, a dobry nastrój będzie nam towarzyszył przez cały dzień. Jakie soki warto pić? I jakie są ich właściwości?

Sok z buraka

Buraki mają w sobie bardzo dużo białka, witamin i soli mineralnych. Dzięki temu, że mają też cukier, od razu dodadzą nam energii. Nie jest to jednak tak, jak po zjedzeniu czekolady. Ta siła nie wyparuje po godzinie, czy dwóch, a będzie z nami przez cały dzień. Sok z buraka możemy zrobić sami albo kupić na https://sklep.vitapol.net/, co z pewnością będzie wygodniejsze. Buraki mają też działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu uchronią nas przed wieloma chorobami zakaźnymi. Warto go pić szczególnie w okresie przeziębień!

Sok pomarańczowy

Podobnie do buraka, pomarańcza będzie doskonała na wiosnę i jesień, kiedy nietrudno o grypę. Cytrusy mają bardzo dużo witaminy C, dzięki czemu zwiększają odporność. Sok z pomarańczy wypity rano zadziała jak kawa, więc spokojnie może być traktowany jak jej zdrowszy zamiennik! Należy jednak uważać na soki dostępne w sklepach. Bardzo wiele z nich ma dodany cukier, którego słodkie pomarańcze w ogóle nie potrzebują. Godnym zaufania sklepem będzie na pewno Vitapol, gdzie znajdziemy czysty sok pomarańczowy bez podejrzanych dodatków.

Sok ze szpinaku

Na pierwszy rzut oka może to nie być zachęcający napój, ale warto go spróbować, żeby przekonać się jak pyszny jest w rzeczywistości. W dodatku szpinak ma właściwości oczyszczające organizm, co pomoże osobom, które są na diecie. Nie brakuje mu też witaminy A i potasu. W dodatku szpinak chroni przed rakiem! To naprawdę niesamowita roślina, którą warto dodać do naszej diety. Możemy pić sok ze szpinaku świeżego, lub mrożonego. Warto jednak pamiętać, że ten drugi będzie miał znacznie bardziej gorzki smak, co nie każdemu będzie odpowiadało. Są jednak fani tej goryczy, więc na pewno warto sprawdzić, czy się do nich nie zaliczamy!

Vitapol ma w ofercie bardzo dużo soków, które nie zawierają dodatkowych, zbędnych składników. Jest to opcja dla leniwych i zapracowanych, którzy nie mają zbyt wiele czasu lub ochoty na przygotowywanie soków w domu. Takie napoje będą zbawiennie dla naszego zdrowia. Nie warto kupować słodkich soków z supermarketu, kiedy mamy dostęp do tych naturalnych pyszności!