Soki i syropy owocowe – czy są zdrowe?

Soki i syropy owocowe stanowią pyszny i zdrowy składnik zdrowej diety. Wiele osób nie wyobraża sobie bez nich lodów, codziennych napojów i deserów. Są nie tylko smaczne, ale zawierają również ważne składniki odżywcze.

Syropy z soków tłoczonych – dlaczego jest zdrowy i ważny w codziennej diecie?

Jak wskaże każdy producent syropów i soków – sekret ich smaku i zdrowia kryje się w procesie produkcji. Świeże owoce zostają przetworzone w naturalny sposób, czyli tłoczone w niskiej temperaturze. W efekcie powstaje sok, który jest potem lekko podgrzewany. Dodaje się do niego inne składniki, w tym cukier lub cukier trzcinowy, który zostaje rozpuszczony. Tak przygotowany syrop trafia do butelek i jest pasteryzowany. Niskie temperatury, stosowane w produkcji, wpływają na fakt, że nie traci on cennych składników mineralnych i jest tak zdrowy.

Zdrowie i smak w sokach i syropach owocowych i warzywnych

Soki i syropy owocowe i warzywne bazują na składnikach, jakie daje natura. To prawdziwa skarbnica witamin, które każdego dnia przyczyniają się do zachowania pięknego wyglądu, nienagannej cery, dodają energii i chronią przed wieloma dolegliwościami. W dobrym soku i syropie znajdziemy niewiele składników. Są to: zdrowo tłoczony sok i cukier. Nie ma tam konserwantów, które negatywnie oddziałują na zdrowie, ani sztucznych barwników i innych niewłaściwych dodatków. Takie soki i syropy można bez obaw podawać dzieciom a także starszym osobom.Dla wielu osób idealny syrop to niskosłodzony produkt, który nadaje się do przygotowywania napojów, a także jako dodatek do lodów, koktajli, ciast i innych deserów. Można do dolewać do ciepłej herbaty lub łączyć z wodą w ciepłe i upalne dni. Słodki smak pozwala zrezygnować z datku cukru.

Soki i syropy w zdrowej diecie

Każdy producent syropów i soków wskaże, że, mając od wybory wysokoprzetworzone napoje, w tym te gazowane, które nie wpływają dobrze na zdrowie i nie nawadniają właściwie organizmu – zdecydowanie lepiej wybrać sok lub syrop. Zawiera on witaminy i składniki mineralne. Nadaje się do przygotowania ożywczego napoju i dobrze nawadnia.

Wiele osób, które szukają dobrych i wartościowych produktów do picia an co dzień – sięga po soki i syropy. Każdy producent syropów i soków wskaże, że są to produkty bazujące na warzywach i owocach, które są cenne dla organizmu. WHO wskazuje, że każdego dnia powinniśmy sięgać po pięć porcji warzyw i owoców w diecie, także w innej postaci, np. soków. To istotne dla zachowania zdrowia i energii na co dzień.